Konsultacija telefonu: +370 600 75522; Konsultacija el. paštu: info@tavosapnas.lt

Užuolaidos: naudingi specialistų patarimai, padėsiantys išsirinkti

Namų interjeras 2021-08-10

Užuolaidos – viena svarbiausių bet kokio stiliaus interjero detalių. Naujos stilingos užuolaidos ne tik pripildo erdvę elegancijos, bet taip pat gali neatpažįstamai pakeisti esamą namų interjerą. Tačiau šių, akis džiuginančių, rezultatų galima pasiekti tik tinkamai pasirinkus užuolaidas. Skirtingi užuolaidų gamintojai siūlo rinktis užuolaidas iš plataus įvairių audinių atspalvių ir medžiagų asortimento. Kad būtų lengviau apsispręsti, kokius gaminius pasirinkti, pateikiame naudingų patarimų, padėsiančių atrasti išskirtines užuolaidas jaukiems bei stilingiems namams.

Dieninės užuolaidos ir kitos užuolaidos: į ką naudinga atsižvelgti renkantis?

Stilingos, išskirtinio dizaino dieninės užuolaidos ir kitos užuolaidos subtiliai įsilieja į namų interjero visumą. Dieninės užuolaidos ir kitos užuolaidos tampa unikalia bei svečių dėmesį prikaustančia kambario puošmena. Tačiau verta žinoti, kad šių rezultatų galima pasiekti tik pasirinkus tinkamas užuolaidas. Tai reiškia, kad net ir pačios dailiausios ar elegantiškiausios skirtingų pardavėjų siūlomos dieninės ar naktinės užuolaidos gali visiškai netikti Jūsų namų interjerui.


Kad nepasiklystumėte plačioje pasirinkimų įvairovėje, mūsų įmonės specialistai pateikia keletą svarbiausių aspektų, į kuriuos naudinga atsižvelgti siekiant išsirinkti tinkamas užuolaidas, kurios padės sukurti išties tobulai atrodantį namų interjerą.

  • Kokybė. Tai – vienas svarbiausių kriterijų renkantis tiek dienines užuolaidas, tiek naktines užuolaidas. Patvarūs, kokybiški audiniai ne tik užtikrina gerokai ilgesnį užuolaidų tarnavimo laiką, tačiau taip pat lemia ir tai, kaip užuolaidos atrodys ilgalaikėje perspektyvoje. Aukštos kokybės užuolaidų audiniai neblunka ir nenusiskalbia, todėl ilgą laiką nepakeičia savo estetinės išvaizdos.
  • Erdvės interjeras. Kitas svarbus kriterijus renkantis užuolaidas yra erdvės interjeras. Prieš įsigydami užuolaidų audinius ar jau pasiūtas užuolaidas, apžvelkite namuose ar kambaryje, kuriame kabinsite šias puošmenas, vyraujantį interjero stilių. Taip pat iš anksto numatykite, prie ko derinsite užuolaidas: sienų, baldų spalvos, o galbūt – dienines užuolaidas tarpusavyje derinsite su naktinėmis užuolaidomis.
  • Ilgis. Be jokios abejonės, ilgos užuolaidos pripildo namų interjerą elegancijos, tačiau verta žinoti, kad ne visais atvejais toks pasirinkimas yra praktiškas. Pavyzdžiui, jei užuolaidos bus nuolat traukiojamos, pagalvokite: galbūt geriau rinktis trumpesnius audinius, kurie taip pat atrodys ne mažiau dailiai. Trumpesnes užuolaidas taip pat patariame rinktis virtuvei bei mažų vaikų kambariui – taip būsite ramūs, kad mažyliai žaisdami jų nenutrauks. Be to, trumpos užuolaidos vaikų kambariui suteiks žaismingumo.
  • Matmenys. Tiek perkant jau pasiūtas užuolaidas, tiek įsigyjant audinius užuolaidoms siūti, patariame iš anksto įvertinti, kokių matmenų užuolaidų Jums reikės. Norint apskaičiuoti, kokio ilgio audinių užuolaidoms Jums reikės, reikėtų pamatuoti nuo viršaus, užuolaidos pakabinimo vietos, iki norimo ilgio apačioje, o prie šio ilgio dar pridėti apačios palenkimo siūlės ir viršaus užlenkimo ilgį: taip bus gaunamas kirpimo ilgis. Kokio pločio audinių užuolaidoms Jums prireiks, galite apskaičiuoti taip: visų pirma pamatuokite karnizo ilgį (jei kabinate užuolaidas ant karnizo, matuokite tik tą karnizo ilgį, ant kurio kabės užuolaida, o jei ant bėgelio, ilgį matuokite per visą bėgelį). Tuomet, norėdami sukurti elegantiškai atrodantį klostavimą, plotį, gautą matuojant, padauginkite iš 1,5–3 karto. Taip pat rekomenduojame įsigyti kiek daugiau audinių užuolaidoms, nei Jums reikia: geriau turėti daugiau audinio, nei jo pritrūkti.
  • Užuolaidų spalvos. Jei Jūsų kambarys yra tamsus bei į jį patenka mažai šviesos, norėdami, kad į erdvę patektų daugiau saulės spindulių, rinkitės šviesesnius užuolaidų audinius. Priešingu atveju, jei į Jūsų kambarį patenka daug šviesos ir siekiate apsaugoti namų privatumą, rinkitės tamsesnių atspalvių užuolaidas.
  • Užuolaidų kabinimo būdas. Atsižvelgę į aukščiau įvardytus pagrindinius užuolaidų pasirinkimo aspektus, rinkitės iš kelių užuolaidų kabinimo būdų: naudokite kabliukus arba vamzdinį karnizą.


Jei ieškote stilingų, išskirtinio dizaino, aukštos kokybės pasiūtų dieninių užuolaidų ir naktinių užuolaidų ar jų audinių, siūlome pasižvalgyti po mūsų internetinę parduotuvę www.TavoSapnas.lt ir atrasti labiausiai prie Jūsų namų interjero derančius, jaukumo, šilumos bei grožio suteikiančius ir Jūsų poreikius įgyvendinančius sprendimus.Naktinės užuolaidos: audiniai, tinkamiausi užuolaidoms siūti


Naktinės užuolaidos – svarbi interjero puošmena, kurianti stilingą namų jaukumą. Šiandieninė naktinių užuolaidų audinių pasiūla – labai plati. Įvairūs naktinių užuolaidų audiniai pasižymi skirtingomis ypatybėms, į kurias verta atsižvelgti renkantis užuolaidas. Pateikiame keletą audinių rūšių, tinkamų naktinėms užuolaidoms siūti, kuriuos galite įsigyti ir ,,TavoSapnas“ internetinėje parduotuvėje www.TavoSapnas.lt.

  • Veliūras. Tai aukštos kokybės, prabangiai atrodantis, švelnus bei malonus liesti audinys. Veliūras yra itin tvirtas ir praktiškas. Veliūrinės naktinės užuolaidos puikiai tinka miegamajam ar svetainei. Iš veliūro pasiūtos naktinės užuolaidos suteikia namams išskirtinumo ir elegancijos.
  • Poliesteris. Tai kokybiškas ir patvarus, bene dažniausiai pasirenkamas audinys. Poliesteris yra gana tankus ir nepraleidžia saulės šviesos, todėl yra puikiai tinkamas naktinėms užuolaidoms siūti. Poliesteris nesiglamžo, todėl, pasirinkę jį, galite nebesijaudinti dėl naktinių užuolaidų išvaizdos – jos visuomet atrodys tvarkingai ir dailiai.

Priedai užuolaidoms: svarbiausia – nepersistengti ir neperkrauti interjero


Priedai užuolaidoms – unikalus užuolaidų aksesuaras. Stilingi užuolaidų laikikliai, elegantiški kutai ar puošnios virvelės be jokios abejonės padeda sukurti unikalų, prabangiai atrodantį kambario interjerą. Įvairiais priedais užuolaidoms galima papuošti tiek dienines, tiek naktines užuolaidas, tačiau neišdildomą įspūdį svečiams, pažvelgusiems į namų interjerą, gali palikti tik tinkamai parinkti dekoro elementai.


Bene svarbiausia taisyklė renkantis priedus užuolaidoms – mažiau yra geriau. Svarbu neperkrauti interjero ir nesirinkti tokių priedų, kurie, nors ir atrodo itin patraukliai, nedera prie Jūsų užuolaidų ar esamo namų stiliaus. Priedai užuolaidoms turėtų subtiliai įsilieti į kambario interjerą bei pagyvinti jį, tačiau netapti pagrindiniu erdvės dėmesio centru.


Unikalios, tinkamai parinktos bei skoningai prie esamo interjero dizaino priderintos užuolaidos be jokios abejonės sukuria prabanga dvelkiančią, jaukią namų erdvę. Ieškantiems nestandartinių, išskirtinių užuolaidų sprendimų, patyrę tekstilės namų „TavoSapnas“ gaminių konsultantai padės atrasti reikiamus gaminius savo svajonių namams. Siūlome itin platų aukštos kokybės, įvairių stilių, raštų, spalvų naktinių ir dieninių užuolaidų, taip pat jų priedų, pasirinkimą, kurį nuolat atnaujiname. Užtikriname patogų prekių pristatymą visoje Lietuvoje bei užsienyje.