Konsultacija telefonu: +370 600 75522; Konsultacija el. paštu: info@tavosapnas.lt

Užuolaidos: naudingi specialistų patarimai, kaip sukurti stilingą namų erdvę

Namų interjeras 2021-10-27

Užuolaidos išskirtinė kiekvienų namų puošmena, sukurianti jaukią bei elegantišką atmosferą. Naktinių ir dieninių užuolaidų pasirinkimas – gana platus, tad nesudėtinga pasiklysti tarp plačios audinių gausos. Nenuostabu – juk siekiama namus paversti visų dėmesį prikaustančiu objektu. Tad pateikiame naudingų patarimų, į kuriuos derėtų atsižvelgti renkantis užuolaidas bei siekiant sukurti išties unikalią namų erdvę.

Dieninės užuolaidos ir naktinės užuolaidos: populiariausi mūsų klientų pasirinkimai

Pastebime, kad bene populiariausias pasirinkimas tarp klientų – lygaus vienspalvio tinklelio arba kaprono-vualio dieninės užuolaidos. Taip pat vienos mėgstamiausių dieninių užuolaidų tarp ,,TavoSapnas“ klientų yra tinkleliai, kurie turi šiek tiek rašto tik pačioje apačioje. Toks dieninių užuolaidų dizainas padeda sukurti jaukumo ir prabangos jausmą, nes dieninė užuolaida yra minimalistinė bei neužgožianti esamo erdvės interjero.

Svarbu paminėti, kad renkantis dienines užuolaidas iš kaprono ir tinklelio, reikėtų iš anksto įvertinti kambario apšvietimą bei asmeninius poreikius. Pavyzdžiui, jei norite tik šiek pritemdyti kambarį, išvengti smalsių kaimynų žvilgsnių ir pan., patariame rinktis kaproną. Priešingu atveju, jei siekiate, kad pasirinktos užuolaidos per daug neuždengtų šviesos, visiškai ją praleistų, o Jums nereikia apsaugoti savo privatumo nuo pašalinių akių – rekomenduojame rinktis tinklelį. 

Jau kuris laikas vis dar populiarūs išlieka ir geometriniai raštai – įvairių dydžių bei formų burbulai, juostos, kvadratai. Tačiau, renkantis dienines užuolaidas, svarbu nepamiršti, kad jei kambarys yra gana žemas, vertėtų nesirinkti horizontalių raštų, nes tai jį tik dar labiau sužemina. Naudinga žinoti, kad jei kambaryje ir taip yra daug baldų, nerekomenduojame rinktis labai raštuotų užuolaidų, nes tai gali tik apsunkinti erdvę, o ne suteikti jai daugiau jaukumo.

Kalbant apie naktines užuolaidas, tarp klientų vyrauja plati skirtingų pasirinkimų įvairovė, kadangi kiekvienas renkasi užuolaidas, derančias prie esamo erdvės interjero, taip pat sienų, grindų ar baldų spalvų. Populiariausias pasirinkimas – vienspalvės arba dailintos subtiliais minimalistiniais raštais, retas pasirenka gėlėtas ar su itin masyviais raštais.

contacts_content

Naktinės užuolaidos ir dieninės užuolaidos: kaip ir prie ko derinti?

Bene sudėtingiausias klausimas renkantis dienines užuolaidas ir naktines užuolaidas yra jų derinimas. Priklausomai nuo to, kokio galutinio rezultato siekiama – pabrėžti užuolaidas ar ,,sulieti“ jas su interjeru, – dieninės užuolaidos ir naktinės užuolaidos gali būti derinamos keliais skirtingais būdais.

Jei norite užuolaidas ,,sulieti“ su interjeru, kad šios labai neišsiskirtų ir būtų labiau naudojamos dėl savo funkcionalumo, o ne dėl grožio – derinkite užuolaidų audinius prie sienų ir rinkitės panašios arba tokios pačios spalvos užuolaidas. Priešingu atveju, norėdami pabrėžti užuolaidų grožį ir jas išryškinti, pavyzdžiui, rinkitės tokios pačios spalvos užuolaidas, kaip ir baldai: taip išryškinsite baldus bei užuolaidas. Norėdami išryškinti visą kambarį, pavyzdžiui, jei jis yra pilkas, rinkitės geltonos arba garstyčių spalvos užuolaidas, padėkite jame tokios pačios spalvos vazą su gėlėmis ar žvakę – taip sukursite išties unikalų erdvės interjerą. Naudinga žinoti, kad užuolaidos padeda daug ką paslėpti arba kaip tik – paryškinti.

Dieninių užuolaidų nėra būtina labai derinti, tačiau naudinga žinoti keletą svarbių aspektų. Pavyzdžiui, jei Jūsų sofa yra pastatyta per visą lango ilgį, nereikėtų rinktis raštuotų dieninių užuolaidų, nes baldas jas užstos. Taip pat verta paminėti, kad jei Jūsų kambario sienos yra baltos, kad ir kokie gražūs audiniai bebūtų, nereikėtų rinktis gelsvų ar vanilės atspalvių dieninių užuolaidų, nes tuomet užuolaidos atrodys neestetiškai ir taip, tarsi būtų apdulkėjusios ar pageltusios.

Kalbant apie skirtingus interjero stilius, nėra labai griežtų užuolaidų derinimo taisyklių. Visgi pastebima, kad moderniame interjere klientai derina dviejų skirtingų spalvų užuolaidas. Kituose interjeruose, pavyzdžiui, skandinaviškame, klasikiniame, dažniausiai pasirenkamos vienspalvės ir prie esamo erdvės stiliaus derančios užuolaidos.

Užuolaidos ir jų derinimas: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Bene didžiausios klaidos, renkantis užuolaidas – tai pasirinktos per trumpos arba per ilgos užuolaidos. Ypač neskoningai atrodo, kai dieninės užuolaidos būna ilgesnės už naktines užuolaidas.

Dar viena dažna klaida užuolaidų derinime – tai visiškai nesutinkančios užuolaidų audinių spalvos. Pavyzdžiui, visiškai nedera raudonos dieninės užuolaidos ir pilkos naktinės užuolaidos su geltonais raštais. Dėl šios priežasties, renkantis užuolaidas bei kitus interjero aksesuarus, reikėtų stengtis erdvėje sukurti stilistinę darną.

contacts_content

Priedai užuolaidoms: kada ir kokius pasirinkti?

Siekiant akcentuoti užuolaidas ar papildyti esamą interjerą, stilingi priedai užuolaidoms – puikus sprendimas. Atsižvelgus į individualų skonį ir erdvėje vyraujantį stilių, dažniausiai pasirenkami priedai užuolaidoms – kutai, magnetai, įvairūs užuolaidų laikikliai.

Nors priedai užuolaidoms dažniau pasirenkami atsižvelgiant į asmeninius poreikius, verta žinoti keletą naudingų derinimo aspektų. Pavyzdžiui, magnetus ir kutus patariame derinti su vienspalvėmis užuolaidomis, kad šie labiau išryškėtų.

Verta žinoti, kad priedai užuolaidoms turėtų būti pasirenkami ne tik dėl grožio, tačiau taip pat ir dėl funkcionalumo. Tiek įvairūs kutai, tiek magnetai, tiek bet kokie laikikliai turėtų atlikti pagrindinę funkciją – laikyti užuolaidas. Pavyzdžiui, jei kokia niša ar kambario langas yra mažas ir naktinės užuolaidos tiesiog paliktos kaboti, tai gali sumažinti langą ir užtemdyti kambarį. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti kokį nors laikiklį ir jau visai nesvarbu – pakabintos margos užuolaidos ar vienspalvės. Dieninėms užuolaidoms aksesuarai paprastai nėra reikalingi.

Stilingos, elegantiškos bei skoningai parinktos dieninės užuolaidos ir naktinės užuolaidos – neatsiejama šiuolaikiško interjero dalis. Be to, užuolaidos namuose padeda sukurti jaukią bei atpalaiduojančią atmosferą. Jei ieškote aukštos kokybės užuolaidų audinių ar jau pasiūtų naujausias interjero tendencijas atitinkančių užuolaidų, apsilankykite pirmosios internetinės tekstilės parduotuvės Lietuvoje ,,TavoSapnas“ el. parduotuvėje www.TavoSapnas.lt. Joje rasite itin platų bei nuolat atnaujinamą įvairių spalvų, raštų, audinių ir kt. užuolaidų, taip pat priedų užuolaidoms asortimentą. Ieškantiems nestandartinių, išskirtinių sprendimų, patyrę mūsų gaminių konsultantai padės atrasti reikiamus gaminius, kurie padės susikurti savo svajonių namus. Užtikriname patogų prekių pristatymą visoje Lietuvoje ir užsienyje.