Konsultacija telefonu: +370 600 75522; Konsultacija el. paštu: info@tavosapnas.lt

Patalynė kūdikiams: 7 dažniausi klausimai renkantis tekstilę mažyliams

Namų interjeras 2021-10-27

Patalynė kūdikiams yra svarbi nuo pat pirmųjų mažylio dienų. Ji užtikrina saldų vaikelio miegą ir komfortišką poilsį. Dėl šios priežasties patalynę kūdikiams reikėtų rinktis atsakingai. Patalynės kūdikiams pasirinkimas – ypač platus, tad nenuostabu, kad tėveliams, ypač susilaukus pirmosios atžalos, neretai gali būti sudėtinga atrasti reikiamas kūdikių prekes. Mūsų specialistai atsako į 7 dažniausiai tėvelių užduodamus klausimus renkantis įvairius tekstilės gaminius savo mažyliams.  

1. Patalynės komplektai kūdikiams: kokius audinius geriausia pasirinkti?

Svarbu žinoti, kad mažylių oda yra kur kas jautresnė nei suaugusiųjų, todėl patalynės komplektai kūdikiams turėtų būti visiškai saugūs naudoti bei neerzinti vaikų odos. Dėl šios priežasties rekomenduojame rinktis patalynę kūdikiams, kuri yra pasiūta iš natūralių, švelnių ir malonių vaikų odai audinių, pavyzdžiui, medvilnės.  

Internetinėje parduotuvėje www.TavoSapnas.lt – platus patalynės kūdikiams pasirinkimas. Siūlome kruopščiai atrinktus tekstilės gaminius Jūsų mažyliams, kurie yra pasiūti iš 100 proc. natūralių audinių: medvilnės-flanelės, medvilnės-drobelės ir kt. Mūsų patalynės komplektai kūdikiams yra pralaidūs orai, todėl miegodamas Jūsų mažylis neprakaituos, neperkais ir jausis patogiai.  

2. Patalynė kūdikiams pažymėtaOeko-Tex100 Standard. Ką tai reiškia? 

Aukštos kokybės patalynės kūdikiams pardavėjai, pavyzdžiui, ,,TavoSapnas“, prekiauja gaminiais, kurie yra pažymėti Oeko-Tex 100 Standard. Šis standartas griežtai kontroliuoja kenksmingų medžiagų kiekį tekstilėje, todėl sunkiųjų metalų, formaldehido, pesticidų, aromatinių aminų, fenolių bei kitų kenksmingų priemaišų kiekiai įvairiuose tekstilės gaminiuose vaikams neviršija leistinų ribų. 

contacts_content

3. Patalynė kūdikiams: kaip ją prižiūrėti?

Patalynė kūdikiams dažniausiai siuvama iš tokių audinių, kurie nereikalauja ypatingos priežiūros. Mažyliai gali netikėtai išpurvinti patalynę, todėl ją gali tekti skalbti daug dažniau nei įprasta. Dėl šios priežasties patalynės komplektai kūdikiams ir kiti tekstilės gaminiai vaikams dažniausiai gali būti skalbiami skalbimo mašinoje nustačius neaukštą temperatūrą bei švelnų režimą. 

Visgi, prieš skalbdami bet kokius tekstilės gaminius vaikams, visada perskaitykite gaminio etiketėje esančią informaciją. Laikydamiesi gaminio priežiūros rekomendacijų, ilgiau išsaugosite jo estetinę išvaizdą. Tačiau jei abejojate vienu ar kitu prekės priežiūros klausimu, patariame pasikonsultuoti su jos gamintoju ar pardavėju.  

4. Paklodės: kokią geriausia pasirinkti?

Paklodės paprastai būna dviejų tipų: su guma arba be jos. Tiek vienų, tiek kitų paklodžių paskirtis yra apsaugoti čiužinuką ar lovytę nuo įvairių dėmių. Tačiau paklodės su guma – kur kas praktiškesnis pasirinkimas tėveliams, turintiems mažų vaikų. Paklodė su guma patikimai apgaubia čiužinuką, todėl mažyliui daug judant ši nenuslysta ir lieka savo vietoje.  

Internetinės parduotuvės www.TavoSapnas.lt asortimente turime daugybę įvairiausių spalvų bei dydžių paklodžių su guma aplink visą paklodę arba jos kampuose, taip pat ir be paklodžių be gumos. Savo klientams siūlome ir itin funkcionalias neperšlampamas paklodes su guma, kurios nepraleidžia skysčių ir išsaugo čiužinio, lovos, fotelio ar bet kokio kito paviršiaus švarą.  

5. Lovytės apsaugėlė: kuo ji yra ypatinga?

Lovytės apsaugėlė – tai praktiškas tekstilės gaminys, apsaugantis mažylį, kad šis neužsigautų į medinius lovytės kraštus. Be to, ji apsaugo, kad vaikas neįkištų rankyčių ar kojyčių tarp lovytės strypelių. Minkšta, iš švelnaus audinio pasiūta lovytės apsaugėlė taip pat padeda apsaugoti mažylį nuo skersvėjų. Lovytės apsaugėlė yra tvirta, tvirtinama raišteliais, todėl galite būti tikri, kad mažyliui vartantis ji nenukris. 

Be to, kad yra itin praktiška, lovytės apsaugėlė gali tapti ir stilinga, unikalia mažylio kambario detale. Siūlome skirtingų ilgių bei sienelių aukščių lovytės apsaugėles iš plataus įvairių spalvų bei dizainų tekstilės gaminių vaikams asortimento. 

6. Patalynė kūdikiams: kokie yra svarbiausi pasirinkimo kriterijai?

Renkantis patalynę kūdikiams, rekomenduojame atsižvelgti į keletą pagrindinių aspektų.  

  • Kokybę. Tai – bene svarbiausias kriterijus renkantis patalynę kūdikiams. Patalynė kūdikiams yra skalbiama daug dažniau nei suaugusiems, todėl ji turėtų būti ypač patvari bei patikima. Patalynės kūdikiams tvirtumą gali užtikrinti tik kokybiški audiniai. Kokybė taip pat lemia ir tai, kaip patalynė kūdikiams atrodys ilgalaikėje perspektyvoje: tik kokybiški audiniai greitai nesusigumuliuos, nenusiskalbs bei neišbluks. 
  • Audinius. Rinkdamiesi patalynę kūdikiams ir kitus tekstilės gaminius vaikams, atsižvelkite į audinių rūšį, iš kurių jie yra pasiūti. Rekomenduojame rinktis patalynę kūdikiams, pasiūtą iš natūralių medžiagų. Taip būsite tikri, kad Jūsų mažylis miego metu nekais ir neprakaituos, o jautri jo odelė nebus dirginama. 
  • Dydžius. Prieš įsigydami patalynę kūdikiams, iš anksto žinokite, kokių matmenų gaminių Jums reikės. Antklodes (kad mažylis negalėtų greitai nusikloti) ir paklodes (kad būtų patogu jas užkišti reikiamose vietose) rekomenduojama rinktis paklodę tokią pat, kaip čiužinio dydis, atkreipiant dėmesį į čiužinuko aukštį bei ar Jūsų aukščio čiužiniui paklodė yra tinkama. 
  • Dizainą. Renkantis patalynę kūdikiams, patariame atsižvelgti ir į jos dizainą. Patalynės kūdikiams gaminių spalvas bei stilių stenkitės derinti prie esamo vaikų kambario interjero. Jei Jūsų vaikas jau yra paaugęs, paklauskite ir jo nuomonės, kas mažyliui labiausiai patiktų. Taip ne tik stiprinsite savo ir vaiko tarpusavio ryšį, tačiau taip pat parodysite, kad Jums svarbūs ir jo pamąstymai.  
  • Priežiūrą. Paskutinysis, tačiau ne mažiau svarbus aspektas renkantis patalynę kūdikiams yra jos priežiūra. Kadangi, kaip minėjome, patalynė kūdikiams gali būti skalbiama dažniau nei įprasta, patariame rinktis tik iš ypatingos priežiūros nereikalaujančių audinių pasiūtą patalynę kūdikiams ir kitus tekstilės gaminius mažyliams. Renkantis patalynę kūdikiams, svarbu įsitikinti, kad ji net ir po daugelio plovimų nenusiskalbs bei nepraras savo patrauklios išvaizdos.  
contacts_content

7. Patalynė kūdikiams, turintiems alergijų: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Mažyliai, kuriuos kamuoja įvairios alergijos, yra ypatingai jautrūs aplinkos dirgikliams, todėl ir patalynė jiems turėtų būti renkama itin atsakingai.  

Bene svarbiausias kriterijus, renkantis patalynę alergiškiems kūdikiams ir vaikams, yra audiniai. Patalynė alergiškiems mažyliams turėtų būti pasiūta iš saugių, alergijų nesukeliančių, audinių. Mūsų rekomendacija – natūralaus pluošto ir antialerginių savybių turintys audiniai, pavyzdžiui, medvilnė, medvilnė-drobelė, flanelė bei kt.  

Tačiau jei vis tik Jūsų mažylis yra alergiškas natūraliems pluoštams, patariame rinktis sintetinę, antialerginę patalynę kūdikiams, kurią būtų galima dažniau nei įprasta skalbti bei kurios viršutinis audinys būtų tankus ir lėčiau dėvėtųsi. 

Patalynė kūdikiams reikalinga nuo pat pirmųjų jų dienų, todėl tekstilės gaminius vaikams svarbu rinktis atsakingai. Jei ieškote kokybiškų, minkštų, stilingų ir kt. tekstilės gaminių savo mažyliams, apsilankykite internetinėje namų tekstilės parduotuvėje www.TavoSapnas.lt. Čia rasite platų ir nuolat atnaujinamą įvairiausių miego atributų bei kitų prekių vaikams – nuo minkštų pledukų iki jaukių patalynės komplektų – asortimentą. Be to, beveik visi ,,TavoSapnas“ tekstilės gaminiai, kurie yra skirti vaikams, yra pažymėti Oeko-Tex 100 standartu, todėl galėsite būti tikri, kad išsirinkote aukštos kokybės ir, svarbiausia, visiškai saugias naudoti prekes savo mažiausiems.